top of page

POWRÓT DO NORMALNOŚCI – KOLEJNY ETAP ZNOSZENIA OGRANICZEŃ WYWOŁANYCH COVID-19

Nowe zasady panujące od 30 maja :

1. BRAK OBOWIĄZKU NOSZENIA MASECZEK W PRZESTRZENIACH OTWARTYCH

W przestrzeniach otwartych jak m.in. : w parku, na plaży, idąc chodnikiem, czy znajdując się na parkingu, podczas jazdy na rowerze czy spacerowania nie mamy obowiązku noszenia maseczek. W dalszym ciągu obowiązuje jednak zasada zachowania bezpiecznej odległości od innych osób.

Usta i nos należy jednak w dalszym ciągu zakrywać w autobusach i tramwajach, na poczcie, w sklepach, kinach i teatrach, salonach masażu i tatuażu, kościołach oraz urzędach. Główny Inspektorat Sanitarny może określić inne, dodatkowe miejsca, w których zasłanianie ust i nosa będzie obowiązkowe.

Maseczek na twarzy nie musimy mieć w restauracji czy w barze, jednakże dopiero po zajęciu miejsca przy stoliku. W miejscu pracy nie trzeba będzie zasłaniać ust i nosa, jeśli pracodawca zapewni odpowiednie odległości między stanowiskami i spełni wymogi sanitarne.

2. ZNIESIENIE LIMITU OSÓB W SKLEPACH, RESTAURACJACH, KOŚCIOŁACH, NA POCZCIE, INNYCH PUNKTACH USŁUGOWYCH

W dalszym ciągu utrzymana zostaje zasada bezpiecznej odległości od innych osób. W punktach gastronomicznych nadal musi być zachowana odpowiednia odległość między stolikami. Nadal obowiązują również wszystkie wytyczne sanitarne – m.in. dezynfekcja rąk i stolików.

3. MOŻLIWOŚĆ ORGANIZACJI KONCERTÓW PLENEROWYCH DO 150 OSÓB, JAK RÓWNIEŻ ZGROMADZEŃ DO 150 OSÓB.

W dalszym ciągu utrzymana zostaje zasada bezpiecznej odległości od innych osób, a w trakcie koncertów należy również mieć zasłonięte usta i nos.

4. OTWARCIE RESTAURACJI I BARÓW HOTELOWYCH


Z kolei od 6 czerwca powracają :

1. KINA, TEATRY, OPERY I INNE TEGO TYPU PLACÓWKI

Decyzja o ich otwarciu należy do właścicieli. Liczba osób na widowni ograniczona zostaje jednak do 50 %. Koniecznym jest także noszenie maseczek.

2. SIŁOWNIE, KLUBY FITNESS, BASENY, SOLARIA, SALE ZABAW, PARKI ROZRYWKI

Obowiązuje zasada zachowania dystansu społecznego.

3. SAUNY, SALONY MASAŻU I TATUAŻU

4. TARGI, WYSTAWY, KONGRESY

5. WESELA I INNE UROCZYSTOŚCI RODZINNE

Umożliwia się organizację wesel i uroczystości rodzinnych, w których bierze udział do 150 osób. Co istotne – goście nie muszą nosić maseczek.


Osoby oczekujące na wieczorne wyjście do klubu, niestety muszą uzbroić się w cierpliwość, albowiem nadal zamknięte pozostają dyskoteki i kluby.

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commentaires


bottom of page